Tema Nasıl Yüklenir ?

Tema Nasıl Yüklenir ?

Öncelikle WordPress altyapısı kullandığımız web sitemiz veya blogumuz için bir tema belirlemeliyiz. Benim önerdiğim WordPress temalarına bakmak için buraya tıklayınız.

Öncelikle seçtiğimiz temayı bilgisayarımıza .zip dosyası olarak indiriyoruz. Daha sonra Admin Paneli >> Görünüm >> Temalar sekmesine tıklıyoruz.

Daha Sonra Sol üstte bulunan Yeni ekle butonuna basıyoruz.

Bu ekranda WordPress için kullanabilceğimiz binlerce tema çıkıyor. Buradan tema seçebilirsiniz veya seçtiğiniz ve indirdiğiniz temayı yüklemek için sol üstte bulunan Tema Yükle botununa basıyoruz. Daha sonra Dosyamızı seçip Hemen Yükle diyoruz. Yükledikten sonra Admin Paneli >> Görünüm >> Temalar sekmesine gidip yüklediğimiz temayı etkinleştiriyoruz.

FTP ile Tema Yükleme

Öncelikle sitenize yüklemek istediğimiz wordpress temasını .Zip formatında indirin ve dosyayı dışa aktar seçeği ile dosya halinde bilgisayarınıza aktarın.

Dışar aktarım işlemini tamamlandığında tema dosya ismi Zip dosyası ile aynı isimde ve FTP ile site serverınıza yükleyeceğiniz dosya bu olacaktır.

Ardından File Zilla programını indirin ve kurulumunu gerçekleştirin. File Zilla’yı açtığınızda ise program sizden bilgisayarınız ile site serverınızın arasında bağlantı kurmak için sunucu, kullanıcı adı ve parola bilgileri isteyecektir.

Eğer FTP bilgilerinizi bilmiyorsanız, bir destek talebi oluşturup hostunuz ile iletişime geçin ve FTP bilgilerinizin ne olduğunu sorup, öğrenin.

Bilgisayarınız ile site serverınız arasında bağlantı kurulduktan sonra ise açılan ekranın sağ tarafı serverınızsol tarafı ise bilgisayarınız olacaktır.

Ekranın sağ tarafıdanki kısımdan Public_html >> wp-content >> themes yolunu takip ederek temalarınızın yüklü olduğu dosya dizinine gidin.

Ve sol taraftan ise, sitenize eklemek istediğiniz tema dosyasını bulup, sağ tıklayın ve  Yüklebutonuna basın.

Tabii FTP ile yüklesekte, eklediğimiz temayı yine aktif hale getirmek için Görünüm >> Temalar sekmesine gidip, temayı etkinleştirmeniz gerekmekte.

İşlem bu kadar. WordPress tema ekleme işlemini başarı ile gerçekleştirdiniz. Bir sonraki adım ise,  yönetim paneline gidip, ayarlarını yapmak olacaktır.

 

Bir Cevap Yazın