SEO Uyumlu Makale Yazımı

SEO UYUMLU MAKALE REHBERİ 

SEO uyumlu makale yazmanın kuralları , SEO uyumlu makale yazarken dikkat edilmesi gerekenler ve en çok yapılan hatalardan bahsedeceğim. 

 SEO uyumlu makale yazmak bildiğiniz üzere arama motorlarında içeriğinizin daha kolay bir şekilde bulunmasını sağlar. SEO uyumlu makale yazmanın kuralları vardır ve bu kurallara uyarak içerik oluşturduğunuzda içeriğiniz arama motorlarında üst sıralarda yer alacaktır.  

İçeriğiniz Anlamlı Olmalı 

Sadece içeriği yazış biçiminiz , anahtar kelimeniz , meta açıklamanız ve url yapınız SEO için uygun olsa bile her zaman SEO uyumlu diyemeyiz. Çünkü Google, içeriğin kullanıcının faydasına olup olmadığını belirli kurallar çerçevesinde test eder. Bu yüzden içeriğinizde dikkat etmeniz gereken ilk nokta içeriğinizin anlamlı olmasıdır. Bu kurala uyguduğunuz sürece içeriklerinizi SEO’ya uygun hale getirebilirsiniz. 

 Ziyaretçiler içeriğinizi arama sonuçlarında üst sıralarda görüp siteye geldiklerinde içeriniz onlar için anlamsız ama google için anlamlı olduğunu düşündüğünüz birçok cümle içeriyorsa Google hemen çıkma oranlarına göre değerlendirme yapacaktır. Google arama sonuçlarını manüple ettiğinizi algılar ve içeriğinizin faydalı olmadığını anlar. 

İçerikleriniz Özgün Olmalı 

İçeriğinizde ki cümleler tamamen size ait olmalı. Çünkü google’a ait botlar siteleri tararlar ve kopyalanmış içerikleri tespit ederler. Bu nedenden ötürü kopyalanmış içerikler paylaşıyorsanız arama motorların sıralarınızın gerilemesine neden olur. Bu nedenden ötürü bir içerik yazmadan önce iyi bir araştırma yapmalı ve kendinize ait cümleleri kullanmalısınız. 

Sitenizin Optimizasyonu 

Sitenizde sadece içerik üreterek arama motorlarında üst sırada yer almak mümkün değildir. Bazı optimizasyon ayarlarına dikkat edilmesi gerekir. Bu ayarlar; meta tag,tittle,description ve URL şeklinizin ayarlanmasıdır.   

Bu ayarları yapmak size, kullanıcılar arama motorunda bir arama yaptıklarında çıkan sitelerin başlıklarını inceler, açıklamasını okur ve bu sitenin işine yarayıp yaramayacağını düşünür. Bu yüzden içeriğiniz ne kadar iyi olursa olsun iyi bir title , meta-tag , description’a sahip değilseniz tıklama oranınız o denli az olacaktır. Anahtar kelimelerinizi mutlaka yazılarınızda da kullanın. 

 

SEO İpuçları  adlı yazıma göz atabilirsiniz. 

Bir Cevap Yazın