SEO İpuçları

SEO uyumlu içerik oluşturmak için ipuçları

 SEO Nedir ?

Arama motoru optimizasyonu, amacı web sitelerinin, arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirilerek hedeflenen aramalarda yükseltilmesidir. İngilizcede ve Türkçede kısaca SEO olarak ifade edilmektedir.

1- İçeriğinizin başlığı çok önemlidir. Ziyaretçilerin dikkatini çekecek başlıklar kullanın. Anahtar kelimenizi mutlaka başlığınızda kullanın. Dikkat çekmek için alakasız başlık kullanımından kaçının. Alakasız başlıklar tıklayan ziyaretçilerin sayfanızı hemen terketmesine neden olabilir bu hemen çıkılma oranınızı yükseltir. Bu da sizi geri sıralara iter.

2-Anahtar kelimelerinizin yazı içi dağılımına önem verin. Yazının başlangıcında bir miktar daha sık , ortasında ve sonunda da mutlaka cümlelerinizde kullanmaya dikkat ediniz.

3-Yazı uzunluğu önemli bir husustur. Uzun yazılar arama motorları için iyi fakat kullanıcılar için sıkıcı olabilir. Bu sebeple yazılarınızın 350-550 kelime aralığında olması sizin için iyi olacaktır. Yazıyı SEO için değil okuyucularınız için yazıyorsunuz , unutmayın.

4-Yazdığımız içerik ile ilgili güncel konuları takip etmeli ve bunları da yazılarımıza eklemeliyiz. Böylelikle her zaman güncel kalan ve takip edilen bir site olursunuz.

5-URL’niz de anahtar kelimeler geçmelidir. Bunun için WordPress kullanıcıları Admin Paneli >> Ayarlar >> Kalıcı Bağlantılar sekmesinden gerekli işlemi yapabilir.

SEO uyumlu makale yazımı okumadıysanız okumak için bağlantıya tıklayınız.

Bir Cevap Yazın