HAARP Projesi

H.A.A.R.P Projesi Nedir ?

HAARP , yüksek frekansta enerji çıkışı ile iyonosferin ısıtılması ve burada bir takım değişiklikler yapmak ve bu değişiklikleri gözlemlemek amacıyla başlatılmış bir projedir. HAARP tesisleri Alaska-Garona’da kurulmuştur. Alaska dünyadaki elektromanyetik kuşakların kesiştiği özel bir bölgede yer almaktadır. Haarp projesinin amaçlarını ikiye ayırmamız gerekir çünkü Amerikan hükümetinin yaptığı resmi açıklamalar,  bağımsız kaynakların ve komplo teorisyenlerinin açıklamaları olarak.  Size ilk olarak resmi açıklamalardan ve daha sonra komplo teorilerinden bahsececeğim.

HAARP projesi için resmi kaynaklardan yapılan açıklamalara göre ;

 • Elektromanyetik dalgalar ile atmosferdeki termonükleer olayları kontrol etmek.
 • Düşük frekansta denizaltılarla iletişimi kolaylaştırmak.
 • Radar sistemlerinin geliştirilmesi.
 • Maden rezervlerinin keşfedilmesi.
 • Alçak irtifa hava araçları ve füzeleri imha etmek.

HAARP tesisleri bilindiğinin aksine , ziyaret etmek isteyen insanlara kapalıdır ama fotoğraflayabilirsiniz. Kimse bu yüzden size silah doğrultmayacaktır. Amerikan hükümeti bu tesisi kurduğu günden beri kabul etmektedir. Projenin fikir babası Nikola Tesladır. Tesla’nın ölümünden sonra projelerine el konmuş ve daha sonra Tesla’nın projelerinden yola çıkarak Amerikan Hava Kuvvetleri ve Kara Kuvvetlerinin finanse ettiği HAARP tesisleri kurulmuştur.

Buraya kadar olan kısım resmi açıklamalardan alınmıştır. Ama araştırmacılar bu açıklamaları çok büyük bir buz dağının sadece görünen yüzü olarak söylüyorlar. Çünkü onlara göre HAARP projesinin asıl amacı ;

 • İklimleri değiştirmek.
 • Kutupları eritmek.
 • Ozon tabakası ile oynamak.
 • Okyanus dalgalarını kontrol edip tsunamiler oluşturmak.
 • Deprem yaratmak.
 • İnsan beynini ve psikolojisini etkilemek.
 • Radyoaktif olmayan bir termonükleer patlama yaratmak.

HAARP projesinin neler yapabildiği tam olarak bilinmiyor. Komplo teorilerinin doğru olduğu yerlerinde olduğunu düşünüyorum. Çünkü 2015 yılında Rusya’da meydana gelen aşırı sıcaklarda Rusya , Amerika’yı suçlamıştı ve HAARP silahı ile bunu yaptığını iddia etmişti. Bu iddia karşısında ise Amerika sessiz kalmayı tercih etti.

HAARP konusunda ki en büyük iddia ise deprem yaratabildiğidir. Hatta 1999 yılında yaşanan büyük Marmara depreminin de HAARP silahı ile yapıldığı iddia ediliyor. O gece Gölcük’e gizli bir Amerikan denizaltısı gelmiş ve o denizaltının içerisine kimsenin girmesine izin vermemişler gibi konuları mutlaka duymuşsunuzdur.

HAARP projesiyle iyonosfere gönderdiği 15 megawatt’lık elektriği 15-20 gigawatt olarak tekrar yansıtabiliyorlar , bu gerçek. Fakat deprem yaratabilmek bu aletin kapasitesinin çok çok üzerinde bir şey. Bu yüzden HAARP’ın büyük çapta bir deprem yaratması pek mümkün değil. Ama geçtiğimiz yıllarda Amerika’da meydana gelen Sandy kasırgası için bir Amerikan yetkilinin bu bizim hatamız dediğine canlı yayında şahit olmuştum. Şuan tam olarak hala gizemli yanları bulunan bu projenin resmi sitesine ve araştırmalarına buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Bir Cevap Yazın