Blog Açmak İsteyenlere İpuçları

Blog yazarlarının çok işine yarayacak , sayfanızın ziyaretçi sayısına pozitif etkide bulunacak bazı ipuçlarından bahsedeceğim. Blog Açıldıktan Sonra Yapılması Gerekenler yazımı okumadıysanız okumanızı tavsiye ederim.

1-Uzun Soluklu İçerikler Üretin:

Yazdığınız yazıların uzun soluklu olması yıllarca güncelliğini korumasını sağlar. Böylelikle yazınız için her zaman ziyaretçi bulma şansınız olacaktır.

2-Özgün İçerikler Üretin:

Üretin. Hazırda üretileni yayımlamayın. Size ait olmayan içerikler yayımlarsanız sadık bir okuyucu kitlesi oluşturamayacağınız gibi , google da üst sıralara da çıkamazsınız.

3-Uzun Yazılar Yazın:

Uzun içeriklerin ne kadar okunup okunmadığı tartışılır fakat google gerçekten uzun içerikleri daha çok seviyor. Eğer başarılı bir blog sahibi olmak istiyorsanız , google’a istediğini vermelisiniz ki , o da size istediğinizi versin.

4-Kısa ve Anlaşılır Cümleler Kurun:

Okuyucuyu yormayacak, kafa karışıklığına yol açmayacak cümleler kurun. Kısa cümleler her zaman daha anlaşılırdır.

5-Alıntı Yapın:

Yazdığınız sektörün önde gelen isimlerinden alıntılar yapın. Böylelikle güvenilir bir kaynak olduğunuzu güçlendirici bir etki yaratırsınız.

6-İçeriklerinizi SEO uyumlu yazın:

Seo uyumlu içerik nasıl yazılır bilmiyorsanız “Seo Uyumlu İçerik Yazımı” yazıma göz atabilirsiniz.

7-Asla Vazgeçmeyin:

Başarılı bir blog sahibi olmak süreklilik , emek ve zaman ister. Vazgeçmezseniz , mutlaka başaracaksınız.

8-Tasarımlarla Vakit Harcamayın:

Tasarımla ve görsellikle çok vakit harcamak sizin zararınıza olacaktır. Sizinle uyumlu sade ve şık bir tasarım seçip , yazmaya başlayın. Zamanınızı içerik üretmeye harcayın.

 

Benim söyleyeceklerim bu kadar. Benimle paylaşmak istediğiniz ek fikirleriniz varsa benimle iletişime geçerek paylaşın. Bende size ve blogunuza backlink sağlayarak yazımda paylaşayım.

 

Bir Cevap Yazın