Adsense Başvurusu

Adsense Başvurusu Yapmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Google Adsense başvurusu yapmadan önce mutlaka bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Yazımda da bu şartlardan bahsedeceğim. Aksi takdirde Red yanıtı alırsınız ve 1 kere red cevabı alan bir sayfanın bir daha adsense’den onay alması imkansıza yakındır.

1.Hesap Onayı

İlk olarak başvuru yaptığınız sitenin Adsense banlı olup olmadığı incelenir. Ardından adınıza kayıtlı başka bir adsense hesabı olup olmadığı kontrol edilir. ( Her kullanıcının tek bir hesap almaya hakkı vardır.)

2.Site İncelenmesi

Birinci aşamayı başarıyla tamamlayan kullanıcılar , detaylı bir site incelemesine alınır. Bu inceleme 2-7 gün arası sürer. Peki site incelenmesinde nelere dikkat edilir ?

Özgün İçerik: İncelemenin ilk aşaması özgün içeriktir. Sitede kopya , spam veya telif hakkı içeren materyal bulunup bulunmadığı incelenir

İndeks Sayısı: Google’n dikkat ettiği bir diğer konu ise indeks sayısıdır.  Sitenizin ne kadar aktif olduğu Google için önemli bir kriterdir. Sitenizi güncel tutmak bu konuda sizin için çok önemli bir artı puan olacaktır.

Künye: Adsense başvurusu yapmadan önce mutlaka doğru bir künye oluşturun.

Hit Sayısı: Google ile karşılıklı bir iş yapacaksınız. Şirketler kendisini boş yere oyalayan gelecek vaat etmeyen kullanıcıları sevmez. Bu yüzden başvurunuz kabul olduktan sonra 20.00TL’lik bir eşik değeri vardır.

Gizlilik Politikası: Gizlilik Politikanızın olması işinizi ne kadar ciddiye aldığınızı gösterir ve bu da size artı puan kazandırır.

İletişim Bölümü: İletişim bölümü google’ın önem verdiği konulardan biridir. Ziyaretçilerin size ulaşabilme kolaylığı sizin için yine artı puan olacaktır. Örnek iletişim bölümü için tıklayınız.

Son olarak sitenizde çıplak fotoğraflar , burç yorumları , kopya içerik olmamasına dikkat edin. Reklam başvurusu yapmadan Reklam alanlarınızı etkinleştirin. Böylelikle Adsense çalışanları reklamların nerede yayınlanacağına dair fikir sahibi olur.

Bir Cevap Yazın